Instytut Odpowiedzialnego Biznesu działając jako think-and-do tank (fabryka pomysłów, zbiornik koncepcji) – bierze udział w tworzeniu innowacji społecznych, testowaniu ich w warunkach rynkowych, tworzeniu analiz oraz wyciąganiu ogólnych wniosków z projektów które odniosły sukces. Wszystko to w celu rzecznictwa za zmianami polityk publicznych w ich zakresie.
Ufamy przez to, że zgodnie z wieloletnimi badaniami Elinor Ostrom, dzięki okazywaniu zaufania, współtworzeniu reguł, monitorowaniu, systemowi kar i nagród udaje się przekształcać wspólne zasoby we wspólne dobra. Nowe technologie i sposoby komunikacji, które tworzą między ludźmi utrwalone reguły i normy zachowań, pomagają zaś społecznościom organizować się w dużo inteligentniejszy niż dotychczas sposób.
Uważamy, że społeczną odpowiedzialnością biznesu (z ang. Corporate Social Responsibility, CSR) jest przyjęcie przez firmę perspektywy dobrego obywatela (z ang. Corporate Citizenship), a nie pasażera na gapę. Inwestowanie przez firmę we wspólne dobra i nie zrzucania odpowiedzialności za ich rozwój jedynie na osoby prywatne, czy też działania sektora publicznego. Jednocześnie angażując się w debatę publiczną która tych dóbr dotyczy.
Instytut Odpowiedzialnego Biznesu powstał w listopadzie 2003 roku.
W latach 2006 – 2009 realizował na Podlasiu program Społecznych Pracowni Edukacyjno-Komputerowych finansowanych z grantu Microsoft Unlimited Potential. Uruchomionym w Polsce osobiście przez Billa Gatesa.
https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/4180,Otwarcie-Pracowni-Edukacyjno-Komputerowych-na-Podlasiu.html
Menadżer ds. Wiedzy, Budowniczy Społeczności. Specjalizuje się w tematyce innowacji. Pomysłodawca i założyciel think-and-do-tanku Instytutu Odpowiedzialnego Biznesu. Inicjator otwarcia Współpracowni oraz powstania raportu Kreatywni w Białymstoku. Absolwent Szkoły Trenerów Biznesu Grupy TROP.
Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów i wydarzeń metodami otwartej przestrzeni, a także book sprintów, czyli spotkań, w których uczestnicy współtworzą w bardzo krótkim czasie teksty nadające się do publikacji.
Uwielbia długie podróże po krajach rozwijających się. Jego ulubione to Sri Lanka, Indie, Kambodża oraz kraje byłego ZSRR.
Teoretyczny miłośnik długiego spania a praktyczny żagli, nart i wyrobów regionalnych. Mimo wieku sugerującego ustatkowanie lubi poznawać nowe, inne, nietypowe. Prezes Klubu Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju GROT w Białymstoku.
Na co dzień programista w jednej z największych i najnowocześniejszych drukarni w tej części Europy, która od czasu przejęcia przez dużą międzynarodowa korporację zmienia tak czesto nazwy że nie nadąża się do nich przyzwyczaić.
W życiu przyświeca mu powiedzenie Henrego Forda: Jeżeli myślisz, że coś możesz lub czegoś nie możesz, za każdym razem masz rację.
Pilot wycieczek i instruktor żeglarstwa. Miłośnik wypraw rowerowych i szalonych podróży. Człowiek żyjący wyzwaniami. Przez cztery lata student 5. roku warszawskiej SGH.
Aktualnie Event Manager przestrzeni coworkingowej HubHub w Warszawie, najnowszym projekcie jednego z największych deweloperów branży nieruchomości biurowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Mentor startupów w programach akceleracyjnych oraz konsultant w zakresie tworzenia aplikacji internetowych i mobilnych dla firm.
Współtwórca największego polskiego festiwalu muzycznego w Alpach – SnowShow Music Fest. Doświadczony Prezes Zarządu Współpracownia Sp. z o.o.
Rysuje od kiedy pamięta. Miłośnik wzornictwa przemysłowego i dobrego rzemiosła. Pierwszą firmę (studio graficzne) założył wraz z przyjacielem na pierwszym roku studiów. Związany z inicjatywami dotyczącymi przestrzeni publicznej w Białymstoku. Laureat międzynarodowych konkursów architektonicznych.
Na codzień praktykujący architekt i projektant wnętrz.